Dzień Marchewki

W dniu 26 września 2017 roku dzieci z naszego przedszkola poznawały walory   smakowe i zdrowotne warzyw, a szczególnie marchewki. Działo się to podczas obchodów Dnia Marchewki. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci. Tego dnia  w naszym przedszkolu dominował kolor pomarańczowy. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie. Można się było dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce. Dzieci przywitał list od „Królika Chrupcia”, który zaprosił do wspólnych tańców. Były zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne. Po zabawach nastąpiła degustacja soku z marchwi i chrupanie surowej marchewki. Grupa III kosztowała również  pysznych marchewkowych muffinek przygotowanych przez jednego z rodziców.

Mamy nadzieję, że taka dawka witamin i radości zapewni dzieciom zdrowie i uśmiech. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili.