Dzień Gruszki i Jabłka

W naszym przedszkolu, dnia 03.10.17 obchodziliśmy dzień gruszki i jabłka. Dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły we wspólnych zabawach prowadzonych przez Panie Wychowawczynie. Podczas tego radosnego spotkania, oprócz zabaw w rytm owocowych piosenek, dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat jabłek i gruszek. Przedszkolaki usłyszały o tym, jak ważne jest spożywanie owoców i jak znamienny wpływ mają na nasze zdrowie. Przyjrzały się również wnętrzu owoców i dowiedziały się, jak dzięki małej pestce możemy się cieszyć smakiem dorodnych gruszek i jabłek. Na zakończenie tego spotkania przedszkolaki, miały okazję poczęstować się kawałkami  świeżych owoców oraz wypić sok gruszkowo-jabłkowy, który uzyskano z przyniesionych przez dzieci owoców.  Owocową ucztę zwieńczyła, degustacja ciasteczek upieczonych przez panią Paulinę Maźnicką. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i przyniesienie wyżej wymienionych smakołyków.