Dzień Bajek i Baśni

Piątek 27 października był w naszym przedszkolu Dniem Bajek i Baśni. Miał on na celu uświadomienie dzieciom jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w piękne, bajkowe stroje. Wszystkie dzieci odwiedziła Piracka Wróżka, która poprosiła o pomoc w rozwiązaniu kilku zagadek. Przedszkolaki odgadywały zagadki słowne oraz te z rekwizytami, naśladowały sposób zachowania i poruszania się wybranych bohaterów. Nie zabrakło także odśpiewania piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Przedszkolaki było otwarte, wesołe i aktywne.