Spotkanie z leśniczym

Dnia 27.09 br. dzieci z grupy Biedronki wybrały się na spotkanie z leśniczym do Rezerwatu przyrody Wielki Las nad Czudcem. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała nam podczas leśnych wędrówek. Pan leśniczy Leszek opowiadał dzieciom ciekawostki, jakie kryje w sobie las. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Biedroneczki utrwaliły sobie podział drzew, dowiedziały się czym są pasożyty leśne i jakie grzyby są jadalne a jakie trujące. Zapoznały się ze zwierzętami leśnymi występującymi w Wielkim Lesie a nawet udało im się zobaczyć z bliska salamandrę plamistą. Wycieczka do lasu bardzo podobała się naszym przedszkolakom. Składamy serdeczne podziękowania panu leśniczemu Leszkowi Iskrzyckiemu za tak interesujące, ciekawe, pełne wrażeń spotkanie i obiecujemy, że na przygodę z leśną przyrodą przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 44 powrócą jeszcze raz.