Światowy Dzień Owoców i Warzyw

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Owoców i Warzyw, którego hasłem przewodnim były warsztaty kulinarne. Przedszkolaki tego dnia przeobraziły się w wytrawnych kucharzy i przy asyście pań wychowawczyń, powstawały niezwykle zdrowe, bogate w witaminy dania. Były zarówno owocowe sałatki, przepysznie wyglądające kanapki – buźki, owocowe „Stworki” oraz owocowe i owocowo – warzywne soki. Wszystkie pyszności zostały oczywiście na koniec z przyjemnością zjedzone i wypite przez dzieciaczki. Ważnym celem tego dnia było zachęcenie przedszkolaków do jedzenia warzyw i owoców. Dzieci dowiedziały się, jak dużo miejsca w codziennej diecie powinny zajmować warzywa i owoce oraz jak ważne dla naszego zdrowia jest ich spożywanie.  Święto rozpoczęło również tydzień prozdrowotny w naszym przedszkolu.