Zajęcia WooHoo Forest

W dniu 25 października w grupie Biedronki po raz pierwszy odbyły się zajęcia ekologiczne, prowadzone przez prekursora Edukacji Leśnej ze szkoły WooHoo Forest.

Woohoo Forest promuje ekologię oraz skandynawską alternatywną metodę nauczania, dzięki której ucząc w plenerze może realizować w dużej części podstawę programową. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się jak mierzyć wysokość drzew, poznały rodzaje drzew rosnących w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki dowiedziały się również jak w sposób matematyczny obliczyć wiek drzewa oraz za pomocą słojów ściętego drzewa. Dodatkowo podczas zabawy dzieci zamieniły się w wiewiórki, gdzie miały za zadanie pochować po ogrodzie przedszkolnym żołędzie, a po chwili je odnaleźć. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia. Warsztaty te  były innowacyjne dla naszej placówki.