Wyjście do kina

W dniu 02.12.2021 najstarsze grup przedszkolne „Żabki” i „Biedronki” wybrały się do kina Helios na film animowany „Nasze magiczne Encanto”. To opowieść o niezwykłej rodzinie Madrigalów w górach Kolumbii i o jej magicznym domu w tętniącym życiem, cudownym miasteczku Encanto. Dzięki magii spowijającą tę okolicę wszystkie dzieci w rodzinie obdarzone są nadprzyrodzonymi mocami, o nadludzkiej sile po zdolność leczenia chorób.
Wyjątkiem jest piętnastoletnia Mirabel, która żadnych specjalnych mocy nie posiada, ale paradoksalnie okazuje się to jej wielką siłą.
Film pokazuje, że prawdziwy bohater drzemie w każdym z nas – i by go w sobie odnaleźć, wcale nie trzeba dysponować wyjątkowymi umiejętnościami czy zdolnościami (chociaż one niczemu nie wadzą). Film bardzo podobał się dzieciom.