Warsztaty z WooHoo Forest

Za nami kolejne warsztaty ekologiczne grupy „Biedronek”z Panią Agnieszką z WooHoo Forest. Nie straszna nam była pogoda i śnieg padający. Akurat wszystko sprzyjało tematyce hibernacji zwierząt. Dzieciaki wykonały 2 eksperymenty po części na zewnątrz po części w sali. Pierwszy polegał na zrobieniu 5 domków dla myszki każdego z innego materiału piasku, słomy, trotów , liści i kamienia. Umieszczenia wewnątrz słoiczka z wodą gorącą i zrobieniu 2 pomiarów temperatury. Najcieplejszą wodę otrzymaliśmy w trotach a najzimniejszą w piasku. Wniosek dzieciaki wyciągnęły taki, że w trotach najcieplej byłoby myszce a w piasku najzimniej. Drugi eksperyment polegał zanurzeniu rąk w wiaderku z zimną wodą i kostkami lodu. Z tym, że jedną dłoń dzieci umieszczały w rękawicy wykonanej z foli owiniętej tłuszczem a drugą bezpośrednio. Dzieciaki przekonały się na własnej dłoni, że tłuszczyk taki co gromadzą zwierzątka na zimę pozwala przetrwać im mrozy i w ogóle nie odczuwają zimna. Zajęcia jak zwykle były bardzo ciekawe i interesowały naszych przedszkolaków.