Ciekawe spotkania w przedszkolu – FARMACEUTA

W ramach propagowania zdrowego stylu życia w grupie „Biedronek” odbyło asię spotkanie z Panią Iwoną Makara, która na co dzień wykonuje zawód farmaceuty. Pani Iwona oprócz tego, że wyjaśniła dzieciom na czym polega jej bardzo odpowiedzialny zawód to zapoznała dzieci z rożnego rodzaju asortymentem apteki. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Pani Iwona opowiedziała także o preparatach witaminowych dostępnych w aptece, a także zwróciła uwagę na fakt, że urozmaicona dieta bogata w owoce i warzywa zapewnia nam wystarczającą ilość witamin. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta. Interesującym doświadczeniem było wykonywanie maści recepturowej. Dzieci z pomocą Pani Iwony z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu składniki potrzebne do jej zrobienia. Po wykonaniu maści Pani farmaceutka przełożyła ją do pudełeczka, a następnie opisała jej zawartość. Tak starannie przygotowaną maścią przedszkolaki mogły posmarować swoje dłonie. Na koniec Pani Iwona wręczyła dzieciom drobne upominki do zabawy.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Iwonie Makara za poświęcony nam czas, przekazanie wiele cennych informacji i stworzenia dzieciom możliwości samodzielnego wykonania receptury.