Walentynki

Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci. Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania. We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Walentynki”. Dzieci i wychowawczynie ubrały się tego dnia na czerwono, salę udekorowano czerwonymi serduszkami oraz balonami. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać przyjaźń i miłość nie tylko od święta. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, wykonywały laurki. Nie zabrakło oczywiście sercowych prac plastycznych, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.