Dni Zdrowia

Początek marca w Przedszkolu Publicznym Nr 44 rozpoczął się pod hasłem „Dni zdrowia”. W dniach 1-3.03.2023 przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach mających na celu promowanie postaw zdrowotnych. Każda grupa przedszkolna realizowała działania poświęcone promocji zdrowego stylu życia. W pierwszym dniu dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia oraz stworzyły plakaty, które zawisły w holu przedszkola. Z myślą o witaminkach dzieci wypiły pyszny koktajl owocowy przygotowany specjalnie na tę okazję. Drugi dzień oparty był na promowaniu aktywności ruchowej. W tym dniu przedszkolaki ćwiczyły jogę, uczestniczyły w zawodach sportowych, gdzie w rozmaitych konkurencjach wykazały się sprawnością fizyczną. Zadania dały im sporą dozę poczucia rywalizacji i sprzyjały wspaniałym nastrojom. Po wysiłku fizycznym dzieci kosztowały specjałów Pań kucharek – babeczek szpinakowych. Apetyczny akcent kończący Dni Zdrowia to warsztaty kulinarne. Przedszkolaki przygotowywały zdrowe drugie śniadanie, samodzielnie komponowały kanapki z warzywami, tortille oraz przyrządzały zdrowe słodycze. Dni zdrowia były świetną okazją, by zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki i uświadomić im w atrakcyjny sposób, że zdrowe odżywianie, sport i dbałość o higienę są dla nich bardzo ważne. Od teraz każdy przedszkolak wie, co należy robić, by być silnym i zdrowym.