Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca dzieci ze wszystkich grup z Przedszkola Nr 44 w Rzeszowie- świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne, pomagały w wykonaniu kolorowych kwiatów. Starsze grupy przygotowały postać Pani Wiosny oraz plakaty z wiosennymi hasłami. Gdy wszystko było już gotowe wokół przedszkola wyruszył barwny korowód z Panią Wiosną na czele. Dzieci radośnie odśpiewywały piosenki, machały wykonanymi kolorowymi kwiatami oraz rozdawały przechodniom karteczki z wiosennymi hasłami. Podczas przemarszu przedszkolaki bacznie obserwowały piękno przyrody budzącej się do życia, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre. A z zimą zobaczymy się dopiero za rok.