Warsztaty czekoladowe

Dnia 17 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja do zobaczenia i powąchania czekolady oraz stworzenia własnej tabliczki czekolady. Podczas spotkania, w grupie „Sówki” dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada i jaki jest jej główny składnik. Przedszkolaki poznały również jak wygląda proces powstawania czekolady i gdzie jest ona wykorzystywana, a także jakie ma właściwości. Następnie dzieci wspólnie uczestniczyły w warsztatach czekoladowych. Dzieci otrzymały foremki na tabliczki czekolady, które zostały wypełnione płynną czekoladą. Każdy przedszkolak stworzył własnoręcznie swoją wymarzoną tabliczkę czekolady, którą po zakończeniu warsztatów wziął do domu. Nie zabrakło zabawy przy piosence „Czekolada”. Na zakończenie wręczono dzieciom dyplomy z okazji Dnia Czekolady. Ten dzień zapewnił dzieciom nie tylko nową wiedzę, ale przede wszystkim wiele radości.