„Pszczółki” i „Biedronki” na Turkusowej Polanie”

31 maja starszaki udały się na wycieczkę do magicznego miejsca pełnego atrakcji na łonie natury. Pogoda tego dnia była przepiękna, co dodatkowo nastroiło wszystkich wspaniałym humorem. Tuż po przyjeździe na polanę, zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, aby sprawniej i w pełni uczestniczyć we wszystkich atrakcjach proponowanych przez prowadzących. Każda grupa miała możliwość uczestniczenia w warsztatach:
– przyrodniczych w lesie,
– z jogi i ceramiki prowadzonych w jurcie- namiocie sferycznym,
– zabawach swobodnych w kuchni błotnej oraz na polanie pełnej ciekawych atrakcji.

Tego dnia dzieci miały możliwość pobawić się w poszukiwaczy zaginionych rzeczy
i wspólnie z przewodnikami wyruszyć na wyprawę do lasu. Do pomocy otrzymali plecak z liną, siekierką, lupami i sitkiem. Przy pomocy tych przedmiotów udało im się odnaleźć zaginione przez wędrowca rzeczy, a przy okazji wykonać kilka zadań: wspinanie się po linie, szukanie owadów za pomocą lupy, łowienie ryb w strumyku, naprawa tamy dla bobra. Było dużo radości, pozytywnych emocji, wesołej zabawy i szaleństw na świeżym powietrzu. Niektóre dzieci stwierdziły, że są w raju!!!
Chyba nic więcej nie trzeba dodawać. To była wspaniała wycieczka, która pokazała, że do szczęścia nie trzeba zbyt wiele, wystarczy tylko dobre towarzystwo, kontakt z przyrodą i oczywiście pyszne smakołyki.