Sprzątanie Świata

We wrześniu w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Jej celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Z tej okazji w każdej grupie przedszkolnej zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne dotyczące segregowania śmieci oraz recyklingu. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne oraz uczyły się śpiewania piosenek o tematyce ekologicznej. Najstarsze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki bardzo zaangażowały się w tę akcję. Dzieci chętnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Naszym zamierzeniem było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania naszej planety oraz wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.