Walentynki

W środę 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Całe przedszkole zamieniło się tego dnia w serduszkową krainę a dzieci miały okazję poznać tradycje tego święta. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko czerwone serduszka. To co naprawdę się liczy to sympatia, życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Dzieci wzięły również udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały się zrobioną własnoręcznie walentynką, miłym słowem, gestem i uściskiem. W tym wyjątkowym czasie działała specjalna poczta walentynkowa, gdzie każdy przedszkolak mógł wrzucić kartkę przeznaczoną dla swojej sympatii. Dzień Walentynowy upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze.