Ogólnopolska akcja czytelnicza „Czytamy z sercem”

Nasza placówka wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Akcja skupiała się na promocji czytelnictwa oraz poszerzaniu wiedzy dzieci na temat serca (budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik), rozwijaniu wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowaniu zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. W ramach akcji pani bibliotekarka wraz z reprezentantką Samorządu Uczniowskiego SP26 zorganizowała zajęcia czytelniczo-plastyczne w grupach Liski i Słoneczka. Dzieci wysłuchały bajek, obejrzały krótki film edukacyjny oraz wykonały rysunki serca za pomocą kodowania.