Teatrzyk „Zielony Melonik”

Dnia 17. października gościliśmy w naszym Przedszkolu Teatrzyk  „Zielony Melonik” z przedstawieniem pt. „Mały”, które niosło ze sobą ważne przesłanie o tym, że wypowiadane słowa mają ogromną moc – potrafią sprawić radość, ale mogą także krzywdzić. Bohaterem spektaklu była myszka o imieniu Franio, która zmagała się z niskim poczuciem wartości ze względu na niewielki wzrost. Opowieść nauczyła nas, że prawdziwa wartości tkwi w naszym wnętrzu i bez względu na to jak wyglądamy jesteśmy wyjątkowi. Niosła również przesłanie – kiedy zaakceptujemy siebie, łatwiej będzie nam również pokochać i zrozumieć innych.

Przedstawianie było dla przedszkolaków nauką ważnych wartości, takich jak akceptacja, szacunek oraz empatia.