Tydzień Zdrowia

W październiku przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Rzeszowie obchodziły Tydzień Zdrowia. Celem podejmowanych działań było promowanie spożywania właściwych pokarmów, korzystania z ruchu na świeżym powietrzu oraz zachęcanie do dbania o czystość i higienę osobistą.

Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytania: Co to jest zdrowie? Co możemy zrobić, aby je zachować? Czy zdrowie możemy zamknąć w słoikach? Przy omawianiu tematyki zdrowotnej ćwiczyliśmy także narządy mowy oraz strony ciała. Nie zabrakło zabaw polegających na segregowaniu pokarmów. Wiele radości sprawiły dzieciom zagadki smakowe oraz dotykowe oraz zabawy ruchowe. W ramach tygodnia zdrowia dzieci obchodziły także Dzień Dyni.

Motywem przewodnim prac plastycznych były przetwory owocowe i warzywne, z których powstała wystawa „Zdrowie zamknięte w słoikach”. To był intensywny i niezwykle aktywny tydzień, po którym każdy przedszkolak już wie, że zdrowie to olbrzymia wartość – skarb, o który trzeba nieustannie dbać.