Andrzejkowe zabawy…

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Andrzejki na stałe wpisały się już do naszych uroczystości przedszkolnych – obchodzą je zarówno duże jak i małe dzieciaki, oczywiście pod czujnym okien swoich Pań. Jest to czas zabaw, wróżb i doskonała okazja do przebrania się. Tego dnia w ramach wprowadzenia do zajęć czytano utwory o tematyce andrzejkowej lub oglądano prezentacje, które miały na celu przybliżyć dzieciom ten obrzęd. Przedszkolaki kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze, dzięki kreatywnym pomysłom wychowawców.
Dobry humor i uśmiechy na twarzach to znak, że był to wspaniały dzień.