Ciekawe spotkania w przedszkolu- Górnik

4 grudnia to tradycyjne polskie święto wszystkich górników, czyli Barbórka. Świętowane jest ono nie tylko przez osoby wydobywające
węgiel, ale również przez osoby związane z poszukiwaniem ropy, nafty i gazu. W naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć przedstawiciela górnictwa i porozmawiać m.in. na temat pracy w kopalni. Nasz gość pojawił się w tradycyjnym galowym mundurze górniczym: czarnej marynarce, czarnych spodniach oraz wysokiej, sztywnej czapce z pióropuszem, nazywanej czako. Dowiedzieliśmy się, jakich narzędzi i maszyn używają górnicy wydobywając drogocenną ropę. Każdy z nas mógł z bliska jej się przyjrzeć i powąchać. W trakcie spotkania Pan Jerzy przeprowadził wiele drobnych konkursów na temat pracy górnika sprawdzając pamięć przedszkolaków. Dzieciom bardzo się to podobało, gdyż za każdą prawidłową odpowiedź dostawały nagrodę. Składamy serdeczne podziękowania Panu Jerzowi Kontkowi za poświęcony nam czas oraz ciekawe zajęcia edukacyjne.