Spotkanie z policjantem

Dnia 29 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Przedszkolaki podczas odwiedzin utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały sobie oznaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, a także znaczenie charakterystycznych znaków drogowych i oznakowanie przejścia dla pieszych. Dodatkowo nasz gość przypomniał dzieciom, aby zachowali bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi oraz jak postępować w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia.

Spotkanie z policjantem było dla dzieci ciekawe i pouczające. Pomogło im lepiej zrozumieć rolę policji w społeczeństwie i zapoznało je z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. Zainteresowanie dzieci było bardzo duże i zadawały one wiele pytań. To spotkanie było wartościowym doświadczeniem, które pomogło zwiększyć świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa nie tylko na drodze.